همرای احمد غوث زلمی پای صحبت ولی اشپاری که خود بخشی از تاریخ زندگی هنرمندان کشور بخصوص احمد ظاهر است می نشینیم

source

OmidTV24

Author OmidTV24

More posts by OmidTV24

Join the discussion 7 Comments

 • Hamid Assadi says:

  ولي جان اشپاري از خدمات تان در عرصه موسيقي أفغانستان قابل سپاس است. اواز احمد ظاهر جان در روح و روان مردم جا داره و مردم تشنه غذائي روح خود هستن بنا خواهش مردم اينست كه كه مردم را نگزارين كه جل بزنيشان ، موفق باشين.

 • Elham sidiqi says:

  دوستان عزیز آغای اشپاری از مسحور جمال یاد کرد یک چیزی را که به چشم خود دیدیم و برای دوستم ظاهر هویدا که جمال را پسر خاله میگفت قصه کردیم .
  در ۳ خود سال ۱۳۵۹ ما بچه ها مثل همه مردم کابل تظاهرات کردیم در منطقه ده دانا چیزی که دیدم این بود که یک تانک از طرف دارالامان آمد از بازارک ده دانا طرف چهلستون رفت و دوباره بر گشت در همین وقت یک والگاه سفید آمد تانک بالای مردم شلیک نمودن را شروع کرد کسانیکه مرمی نخورده بود فرار میکرد از پشت دیوار که در یک سه کنجه رو بروی مکتب ده دانا قرار داشت از والگاه سفید مسحور جمال برآمد با کالاشیکوف مردم را زیر رگبار گرفت که خیلی وحشت ناک بود که در همین روز ۱۲۰ نفر در ده دانا شهید شد البته این یک واقعت است .نه تهمت که من در آن وقت صنف ۸ در مکتب محراب الدین بودم.

 • A.R NP says:

  خدمت که شما به موسیقی افغانستان کردید بینظیر است

 • Фаим says:

  اشپاری گرانقدر، بعد ازتمنای صحت و عمر طولانی برای شما از بار گاه الله تعالی، خدمت شخصیت معظم شما عرض میدارم که شما مایهٔ افتخار و سربلندی ما هستید! جای خجالت است برایم که بعد از شنیدن ابتکار اخیر شما که آهنگ «ماه هم ز ره رسید» می‌باشد با شما بزرگوارمعرفت پیدا کردم. این آهنگ مذکور را بیشتر از صدها بار شنیدم و هر بار هنگام شنیدن نمیتوانستم جلو اشکانم را بگیرم. جای یاد آوریست اشپاری عزیز، که آفتاب با دو انگشت پنهان نمیشود و اشخاصی که از دستاورد ها و ابتکارات ناب و نایاب شما استفاده می‌کنند فقط قطره یی از بحر ثروت شما، ریزه یی از دسترخوان غنی شما مینوشند و میخورند. مهم اینست که شاهکاری های شما با حروف طلایی در تاریخ ثبت میشود! از نور و تابش آفتاب سنگ، چوب، آب، گیاه، زنده جان، همه مستفید اند و شما مانند مهر درخشان هستید و جاوید میمانید! به امان خداوند باشید! به امید فعالیتهای جدید شما!

 • wahid ahmadi says:

  جناب محترم شما بزرگترین سرمایه و افتخار ما مردم افغانستان هستید صد ها سال زنده باشید واقعآ یک دوست جوانمرد وباوفا مرحوم تور جان هستید خانه تان اباد

 • Moska says:

  ⁦🙋🏻‍♀️⁩ حقایق جنگ افغانستان آز زبان یک پاکستانی 😳
  https://youtu.be/7GeNn1DPdBo

  این ویدیو واقعا ارزش دیدن را دارد 👍

 • Foad Ahadi says:

  اشپاری صاحب افتخار ما هستی رییس اریانا ریکورد موزیک

Leave a Reply